Republičko takmičenje iz besedništva i retorike u Šapcu

Zajednica ekonomskih, pravno-birotehičkih, trgovinskih i ugostiteljsko-turističkih škola Republike Srbije i Pravno-poslovna škola iz Beograda organizovali su 26. republičko takmičenje iz besedništva i retorike. Takmičenje je održano 16. marta za učenike četvrtog razreda srednjih škola, a Ekonomska škola „Stana Milanović“ bila je domaćin takmičenja.

Na ovom takmičenju je uzela učešće i Ekonomsko-trgovinska škola iz Novog Pazara. Predstavili su je učesnici Nikolina Ristović i Željko Vukotić učenici četvrtog razreda i njihove mentorke Ismihana Murtezić, profesorka književnosti i jezika i Selma Duljević, profesorka pravne grupe predmeta.

Učenici su se takmičili u tri kategorije (beseda na zadatu temu, beseda na izabranu temu i improvizovana beseda). Učenica Nikolina Ristović se predstavila izabranom temom Ožiljci mog detinjstva i Željko Vukotić sa zadatom temom Pred vratima je opasnost. Učenici Ekonomsko-trgovinske škole su zabeležili dobre rezultate na ovom takmičenju.

Beseda na zadatu temu:

• 1.mesto: Isidora Pušica – Ekonomska škola, Užice
  • 2.mesto: Lara Stojanović – Ekonomska škola „Stana Milanović“ , Šabac
  • 3.mesto: Jana Filipović – Ekonomska škola, Požarevac

Beseda na izabranu temu:

• 1.mesto: Radoš Pekić – Peta ekonomska škola „Rakovica“, Beograd
  • 2.mesto: Nikolina Ristović – Ekonomsko-trgovinska škola, Novi Pazar
  • 3. mesto: Ana Pušičić – Ekonomska škola, Užice

Improvizovana beseda:

• 1. mesto (dele): Isidora Pušica – Ekonomska škola, Užice i Nikolina Ristović – Ekonomsko-trgovinska škola, Novi Pazar
  • 2.mesto: Radoš Pekić – Peta ekonomska škola „Rakovica“, Beograd
  • 3.mesto: Lara Stojanović – Ekonomska škola „Stana Milanović“, Šabac

Rang lista škola:

• 1.mesto: Ekonomska škola, Užice
  • 2.mesto: Ekonomska škola „Stana Milanović“, Šabac
  • 3.mesto: Ekonomsko-trgovinska škola, Novi Pazar

Čestitamo učesnicima na izvedenim besedama koje su nas inspirisale i pokazale izuzetno znanje, veštinu i harizmu u javnom nastupu. Posebno smo ponosni na naše učenike Nikolinu Ristović i Željka Vukotića koji su sjajno predstavili našu školu.